KAZ TÜYÜ YASTIK

KDV Dahil    54,00 YTL
Havale ile 50,00 YTL

 

Ürün Açıklaması

 • SİLİKONİZE
 • HOLLOW (Fibre) (550gr.)
 • Pillow/yastık
 • Tüksek dolum
 • Extra rahatlık
 • Yıkanabilirlik
 • Hijyenik&Antialerjik
 • %100 pamuk dış kılıf(Mısır Kotonu)
 • %100 Silikonize Hollow(Fibre)
 • KAZ TÜYÜ
 • %100 Kaztüyü (Goose Down)500 gr.
 • %100 Pamuk dış kılıf (Mısır kotonu)
 • % 60 Gıdık (Goose Down)
 • Hijyenik,antialerjik
 • Terletmez koku yapmaz.
 • Yıkama 30 derece

 

KAZ TÜYÜ YORGAN (KIŞLIK-ÇİFT KİŞİLİK)

 

KDV Dahil    155,00 YTL
Havale ile  150,00 YTL

 

 • Türkiye'nin tek fitilli yorganı
 • Tüylerin çıkmasını önlemek için yorgan kenarları fitille dikilmiştir.
 • Kutu Kaset Model (Kutu Kaset Model inde kutular, tüy geçirmemeleri için dikiş yerine bantlarla ayrılmıştır. Bu modelin dolum özelliği sayesinde tüyler yorganda belli alanlarda birikmez, eşit dağılır. Böylece vücut sıcaklığı homojen bir şekilde korunur.)
 • Terletmez
 • Antialerjik
 • Makinede yıkanabilir
 • Koku yapmaz.
 • Doğru Gıdık Tüyü oaranına sahiptir.
 • Vücudun nefes almasını sağlar
 • 1 Yıl Garanti.

 

 

KARS KAŞAR PEYNİRİ (ESKİ)

KDV Dahil 22,00 YTL

Havale ile 19.00 YTL

Kars, Erzurum ve Muş gibi illerimizde altışar kiloluk kalıplar halinde üretilen kaşar peynirinin kabuk yüzeyleri daha küflü olur. Son yıllarda Kars'ta inek ve koyun sütü karıştırılarak kaşar peyniri üretildiğinden geleneksel sarı rengi iyice koyulaşmaktadır

 

KARS GRAVYER PEYNİR

 

KDV Dahil 18,00 YTL

Havale ile 15,00 YTL

Ülkemize dışarıdan gelen bu peynir, Kars'ın tam yağlı inek sütlerinden hazırlanıyor. Rus işgali altındayken yabancı ustalar tarafından başlatılan gravyer üretimi günümüzde de devam ediyor. İçinde bir, iki cm çapında delikler bulunan, parlak sarı renkli gravyer peynirinin tadı, İsviçre'nin Emmental peynirine benzer. Güçlü bir aromaya sahip olan Kars gravyeri, ufak porsiyonlar halinde tüketiliyor, hamburger ve peynir suflesinde de kullanılıyor.

 

ÇEÇİL-CİVİL PEYNİR

 

 

KDV Dahil 9,00 YTL

Havale ile 6,00 YTL

Civil peyniri, Erzurum ve Kars başta olmak üzere; Ardahan, Muş ve Ağrı’da yapılmaktadır. Yapımında daha çok yağsız inek sütü kullanılır. Erzurum ve Kars halkı tarafından çok sevilen peynir yörede oldukça fazla tüketilir. Bu peynir Kars bölgesinde “Çeçil”, Bayburt’ta “Çekme”, batı bölgelerinde ise “Tel” veya “saç” peyniri olarak bilinmektedir. Civil peyniri doğudaki ülkelerde de yapılıp, Rusya ve ermenistan’da Leaf, Telpanir, Tischill ve Zwirn gibi adlarla isimlendirilir. Bundan başka Almanya’da yapılan Fadenkase, Suriye’de üretilen Halep ve Meksika’daki Guajaqueno diğer benzer peynirlerdir. Erzurum’da sütün yaklaşık %15’lik, Kars’ta ise%4’lük kısmının civil peynire işlendiği tahmin edilmektedir. Peynirin büyük bir çoğunluğu halen evlerde yapılmasına karşın mevsimlik ve yerleşik bazı mandıralarda da yapılmaktadır. Peynir yapımında genellikle tereyağı yapımı için kreması alınmış yağsız süt kullanılır. Civil peyniri, yöresel olmaktan çıkıp büyük kent pazarlarında da boy göstermeye başlamıştır. Peynir, yağı az ve kalorisi düşük olduğundan (143 kcal/100 gr) kilo problemi olanlar ile diyet yapanlar için ideal bir peynirdir. Yalnız, tuzlu bir peynir olduğundan tansiyonu olanların dikkat etmesi gerekir. Yine peynir, yapımında ısı uygulandığından sağlık açısından risk taşımamaktadır.

 

ARDAHAN ÇİÇEK BALI

350 GR/KDV Dahil 18,50 YTL

Havale ile 15,00 YTL

Yöremizde tarımsal amaçlı ilaçlama ve gübreleme de olmadığından, üretilen bal tamamen doğaldır. Bunun ispatı da son derece kolaydır. Çünkü bilindiği gibi Kars ve Ardahan yöresinde ekonomik değeri olan hiç bir tarım ürünü üretilmemektedir. Bunun sebebi ise İlklim koşullarından kaynaklanmamaktadır. Dünyanın en verimli toprağı olan Çernozyum toprağına sahip olan Kars-Ardahan yöresinde ne yazık ki yazın dahi sıcaklığın eksi (-) seviyelere ulaşması yani don olayının olması, bölgede tarımın yapılmasına engel olmaktadır. Tabii ki bölgemizde tarımda yapılmaktadır, fakat bu hayvancılığa bağlı tarımdır. Bölgede yetiştirilen tarım ürünleri Buğday-Arpa ve Yulaf dışına çıkmamaktadır.

Kafkas Arısının Özelliği:

Sadece Kars ve Ardahan bölgesinde bulunan Kafkas Arı Irkı da, Ardahan ve Kars balının bu kadar güzel olmasını sağlayan belki de en önemli etkendir. Bu arının temel özelliği ise dil uzunluğudur.7,2 mm dil uzunluğu ve çalışkan bir arı ırkı olan Kafkas arısı, bu sayede derin tüplü çiçeklerin de nektarlarından yararlanabilmekte ve dilinin diğer arı ırklarından 3 mm daha uzun olması sebebiylede yaptığı balı diğer ballardan üstün kılmaktadır. Kafkas arı ırkı dünyada ekonomik değere sahip çok önemli dört arı ırkından da birisidir.

Yüksek yörelerin bal olan Ardahan - Kars Balının bir diğer özelliği ise çabuk kristalize olmasıdır. Kristalize olmuş krema şeklindeki bu yapısı, Ardahan - Kars balının değerini bilenlerce aranan bir diğer özelliğidir. Beyaz ile amber rengi arasında değişen balımızın tadı leziz olduğu gibi boğazı da yakmaz. İşte bütün bu sebeplerden dolayıdır ki Ardahan - Kars balı aranan ve tercih edilen bir bal olma özelliğini taşımaktadır.

500 Hastalığa İyi gidiyor:

Öte yandan balın, pek çok hastalıkta koruyucu ve tedavi edici etkileri olduğu da, tıp uzmanarınca kabul edilmekte. Uzmanlar balın, yaklaşık 500 hastalığın tedavisinde yardımcı olarak kullanıldığında, etkili olduğunu ifade ediyorlar.


Balın Faydaları:

Adale ağrıları, titremesi, uyuşmasının giderilmesine,
Ağrı ve sancıların giderilmesine,
Ağız yaralarının iyileştirilmesine,
Akciğer hastalıklarının iyileştirilmesine,
Bademcik iltihabının yok edilmesine,
Bağırsak gazının, iltihabının giderilmesine,
Baş, göğüs, karın ağrılarının giderilmesine,
Baş dönmesinin giderilmesine,
Bel ağrılarının giderilmesine,
Beyin hastalıklarının iyileşmesine, felç ve sinir hastalıklarını gidermede,
Cilt bozukluğunu, lekelerini gidermeye,
Cinsel gücü artırmaya,
Damar sertliğine, damar tıkanıklığını yok etmeye,
Gözleri güçlendirmeye,
Halsizliğin giderilmesine
Hazmı kolaylaştırmaya,
Hafızayı güçlendirmeye,
İştah açmaya,
Kabızlığın iyileştirilmesine,
Kalp çarpıntısını gidermeye,
Kanın temizlenmesine,
Kemiklerin kuvvetlenmesine,
Nezle ve grip hastalığının tedavisine,
Öksürüğün, nefes darlığının, astım hastalığının tedavisine,
Romatizma ve siyatiğin tedavisine,
Sarılık hastalığının iyileştirilmesine,
Sedef hastalığının giderilmesine.

 

 

 

 

 


Copyright © Kaz Ticareti Designed by Terekeme

 

 


Adidas Schoenen Dames Air Max 2016 Uomo Jordan Super Fly 3 Nike Zoom basketball sko Timberland Boat Boots Onitsuka Tiger Sneakers Jordan Super Fly 5 Adidas Samoa Adidas Stan Smith Nike Flex 15 Adidas Barricade Boost adidas Springblade Running Shoes Scarpe da uomo ASICS Skechers Shoes Go Walk Zapatillas Asics Hombre Adidas Pure Boost Timberland Hike Boots Skechers Shoes Go Walk zapatillas asics eBay Sandali MBT Panda